Kategórie
Uncategorized

Najvýhodnejšie zákonné poistenie

Zákonné poistenie motorových vozidiel, známe aj pod pojmami povinné zmluvné poistenie, zákonná poistka alebo PZP poistenie je typ poistenia, ktoré je povinné pre každého majiteľa vozidla, ktoré spadá pod túto povinnosť. Je stanovené zákonom a preto každý, kto túto povinnosť nerešpektuje, porušuje zákon a tým pádom môže byť aj vysoko pokutovaný. Chceli by ste vedieť, kde nájsť najlacnejšie PZP? Pokračujte v čítaní.

Pre Vaše auto

Najznámejšie zákonné poistenie je poistenie na auto. Avšak tento typ poistenia sa vzťahuje aj na iné vozidlá: motorky, prívesné vozíky, poľnohospodárske stroje, nákladné autá či všetky iné vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo. Niekedy majú povinnosť poistiť sa aj vozidlá bez evidenčného čísla, ako vysokozdvižné vozíky alebo iné špeciálne motorové vozidlá. Zákonné poistenie auta je však to najvyužívanejšie, preto si niektorí majitelia iných typov vozidiel neuvedomujú, že majú túto povinnosť aj pri nich.

Nezanedbávať zákonné poistenie sa oplatí hlavne z toho dôvodu, že vám kontrola Policajného zboru nebude musieť pokutovať za jeho neuzavretie. Jednorazová pokuta tohto typu môže prekročiť aj niekoľkonásobne cenu za ročné poistenie. Plus si budete musieť toto poistenie uzavrieť. Čiže v konečnom dôsledku by ste zaplatili oveľa viac, než by to bolo v prípade, keby ste toto poistenie uzavreli vtedy, keď bolo potrebné. Ak by sa nedajbože stala dopravná nehoda a vy by ste boli vinníkom, ktorý nemá uzavreté povinné zmluvné poistenie, museli by ste zaplatiť škodu všetkým poškodeným vozidlám a ešte k tomu by ste platili niekoľko tisíc, ak nie stotisíc, prípadne miliónov eur za nerešpektovanie zákona a spôsobenia nehody.

Porovnanie jednotlivých ponúk

Ak hľadáte výhodné PZP, využite porovnanie zákonných poistení. Poskytne to najlacnejšie zákonné poistenie online. Stačí si len kliknúť na označený odkaz a prídete na to, že toto naše tvrdenie je založené na objektívnych skutočnostiach. Poskytne porovnanie rôznych sprostredkovateľov zákonných poistení, čím vám ušetrí mnoho času. Úspora času poistením online spočíva v nasledujúcich faktoch. Už viac nemusíte chodiť do jednotlivých pobočiek, vysvetľovať každému pracovníkovi zvlášť, čo konkrétne hľadáte a jednotlivé parametre daného vozidla. Všetko toto môže zabrať aj niekoľko hodín času, ak nie dní, v prípade, že pracujete a na osobné stretnutia môžete chodiť len po práci. Nezaberie to ani 10 minút času a vo výsledkoch budete mať zobrazené ponuky viacerých poisťovacích spoločností. Porovnanie zákonných poistení si môžete aj nezáväzne, len zo zvedavosti.

Porovnanie zákonných poistení online vám ušetrí aj mnoho eur. Nemusíte míňať peniaze na dopravu do poisťovacích spoločností, ak bývate v odľahlejších miestach. A ušetríte aj tým, že zobrazené výsledky vám hneď zobrazia aj ceny jednotlivých pzp a tým pádom hneď vidíte, ktorá ponuka je skutočne najlacnejšia a najvýhodnejšia. Nikto vás neprehovára, že jeho spoločnosť je najlepšia, ale názor si môžete vytvoriť sami z výsledkov, ktoré boli vygenerované na základe niektorých presných údajov, ktoré je potrebné na stránke vypísať a ktoré ovplyvňujú cenu poistného.

Formulár bude od vás požadovať, aby ste vypísali miesto resp. okres, kde sa vozidlo v súčasnosti nachádza, účel jeho využitia, koľko kilometrov za rok prejdete približne s vozidlom, ktoré bude predmetom poistenia, značka, model, ako aj rok výroby tohto vozidla, objem a výkon motora vozidla, prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť, ale vypísať treba aj typ paliva, na ktoré dané vozidlo jazdí.

Formulár nepožaduje len údaje o vozidle, ale aj údaje o žiadateľovi, ktoré môžu takisto ovplyvniť cenu poistenia. Vypísať treba, či už niekedy žiadateľ zavinil nejakú nehodu, ako dlho je odvtedy bez škody/bez nehody, či máte dieťa alebo deti do veku 15 rokov. Formulár kladie aj také otázky, ako napríklad či máte účet v OTP banke alebo či si v súčasnosti platíte iné poistenie (životné, živelné…).

Jednotlivé ponuky sa môžu odvíjať aj od toho, ako chcete poistenie splácať. Či chcete poistenie splácať ročne, polročne alebo štvrťročne.

Žiadosť o pzp

Ak ste si už svoju „vyvolenú“ ponuku vybrali, stačí ak na ňu kliknite. Nasledovať bude ďalší krok, a to doplniť niektoré údaje pre poisťovateľa. Jedným z nich bude aj vaša mailová adresa, na ktorú vám zašlú návrh zmluvy, podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poplatku za poistné a takisto vám zašlú aj dočasnú bielu kartu, ktorú si musíte vytlačiť. Táto kartička má obmedzenú platnosť, platí len 30 dní. Do tejto dní musíte zaplatiť poplatok za poistné. Ak nezaplatíte, žiadosť o poistenie zaniká a vy máte stále problém a budete mať ešte väčší, ak vás zastaví hliadka Policajného zboru. Ak do tejto doby poplatok zaplatíte, poisťovateľ vám zašle poštou bielu aj zelenú kartu, ktorá vás oprávňuje na cesty v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.