Kategórie
Uncategorized

Poistenie motorky

Poistenie motorkyKúpili ste si nový motocykel? Alebo potrebujete predĺžiť vaše súčasné povinné zmluvné poistenie? V tomto článku vás povieme všetko, na čo by ste nemali pri výbere poistky na motorku zabudnúť. Ale aj to, čo by ste mali zohľadniť a kde a kto vám poskytne najlacnejšie poistenie na motocykel. Ak máte svojho dvojkolesového tátoša skutočne radi, zabezpečte mu nasledujúce poistenie motorky.

Prečo nezanedbať poistenie motorky?

Našou dobrou radou každému, kto je majiteľom akéhokoľvek druhu motocykla, či už ide o ľahké alebo ťažké typy motocyklov alebo cestné či športové mašiny je, aby nikto takéto poistenie motorky nepodceňoval. Tá skupina motorkárov, pre ktorých je poistka na motorku čosi zbytočné, zvykneme nazývať „cezpoľní jazdci“ a pochádzajú väčšinou z odľahlejších obcí. Kontrola Policajného zboru má však dosah aj do takýchto kútov Slovenska a dokonca majú právo náhodne požiadať doklady od vozidla. V rámci ktorých je vždy povinnosť preukázať doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia. Ako povinný doklad o tom, že máte uzatvorené poistenie motorky, je považovaná zelená karta. Rovnako je to aj v prípade skútra cez Insuro alebo aj na štvorkolku cez https://www.insuro.sk/pzp/druh-vozidla/stvorkolka/.

Prečo je povinné zmluvné poistenie také dôležité? Keďže sa v názve nachádza slovo „povinné“, znamená to, že nikto sa mu nevyhne resp. nemal by sa. Opačný prípad by znamenal, že daný majiteľ a užívateľ motorky by porušoval zákonodarné nariadenia. Náhodná policajná hliadka môže takémuto vodičovi udeliť pokutu aj v niekoľkých stovkách eur. Ak by takéto vozidlo zavinilo dopravnú nehodu bez toho, aby bolo poistené, vodič by musel zaplatiť náhradu škody vozidiel nachádzajúcich sa na mieste nehody. Plus by mu bola udelená pokuta, ktorá môže siahať až do niekoľkých miliónov eur. A je jedno, či jazdíte na Yamahe, Suzuki, KTM, HARLEY-DAVIDSON, Honde, Kawasaki či na babete. Pokuta stanovená zákonom sa obísť nedá a takisto sa nedá ututlať ani spôsobená dopravná nehoda.

Kde nájsť najlacnejšie pzp na motocykel?

Najlacnejšie poistenie motorky je dostupné online. Prečo si to dovoľujeme tvrdiť takýmto kategorickým spôsobom? Pretože to máme odskúšané a dokázané. A nielen my, ale aj tisícky ďalších a spokojných zákazníkov. Je to spôsob, ktorý ušetrí nielen váš čas, ale aj vaše úspory.

Predstavte si, že by ste mali navštevovať každú a jednu pobočku jednotlivo. Museli by ste predkladať tú istú žiadosť niekoľkokrát, niekoľkokrát zadávať tie isté údaje. Zároveň počúvať argumenty pracovníkov poisťovní, prečo si zvoliť práve ich. Jedno sedenie môže vyjsť aj na 30 minút. Ak plánujete takéto stretnutie po práci, veľa spoločností asi nestihnete. Tak si jednotlivé stretnutie musíte rozdeliť na viac dní. Okrem toho je možné, že v meste, kde sa nachádzate nie je viac poisťovní, a teda nemáte s čím porovnávať.

Poistenie motocykla online vám ponúkne jeden formulár. Jeden formulár na všetko! Stránka vám na základe vami zadaných údajov vygeneruje ceny poistenia viacerých poisťovní. Od tohto momentu ich môžete porovnávať bez toho, aby ste chodili od poisťovni k poisťovni a zapisovali si jednotlivé cenové ponuky. Všetko máte na jednej stránke. Môžete na ňu pozerať koľko chcete, pretože máte dostatok času na rozhodnutie. Nikto na vás nebude psychicky tlačiť. Okrem toho, tento formulár vôbec nie je záväzný, takže cenu si môžete vypočítať z čistej zvedavosti.

Pzp na motocykel uzavreté cez internet vám ušetrí aj vaše úspory. Cez online porovnanie sa presvedčíte, či vám pracovníci poisťovacích spoločností hovorili pravdu, ak tvrdili, že práve oni majú najlacnejšie PZP.

Aké údaje môžu ovplyvniť cenu poistky na motorku?

 • okres, kde sa motorka v súčasnosti nachádza,
 • účel využitia motocykla a koľko kilometrov za rok prejde približne,
 • značka,
 • model a rok výroby motocykla,
 • objem a výkon motora,
 • prevádzková hmotnosť,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • typ paliva

Poistka môže byť ovplyvnená aj tým, či:

 • ste už niekedy zavinili nejakú nehodovú udalosť,
 • obdobie stavu bez škody,
 • či máte dieťa alebo deti do veku 15 rokov,
 • či máte účet v OTP banke
 • alebo aj to, či v súčasnosti platíte iné poistenie (životné, živelné, domové…).

Ak už máte jednotlivé ponuky vyčíslené a už ste sa aj pre nejakú z nich definitívne rozhodli, stačí, ak na danú ponuku kliknete. Potom už len vypíšete niekoľko potrebných údajov pre dokončenie žiadosti, ako napríklad vašu mailovú adresu a čakáte na odozvu zo strany sprostredkovateľa poistenia. Na danú adresu vám bude doručený návrh zmluvy, zmluvné podmienky, údaje na zaplatenie. Dostanete aj dočasnú zelenú kartu, ktorá bude platiť dovtedy, kým nezaplatíte, no maximálne 30 dní. Po zaplatení vám bude poštou doručená originálna  zelená karta k vašemu poisteniu motorky.

Máte už poistenie, ale našli ste lepšiu ponuku?

Ak sa na stránku vyberiete z čistej zvedavosti a prídete na to, že vaše poistenie nie je vôbec výhodné, nestrachujte sa. Vaše súčasnú zmluvu môžete kedykoľvek vypovedať, a to aj pomocou výpovedného formulára, ktorého vzor nájdete aj na vyššie zmienenej stránke. Potom už len počkáte na odpoveď zo strany poisťovateľa, ktorého žiadate o novú poistku, ako aj zo strany toho, od koho chcete vypovedať. Zvyšné poistné vám bude vrátené, ale samozrejme, budete musieť zaplatiť čiastku za nové poistenie motorky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.