Kategórie
Uncategorized

Najlacnejšie PZP online s výpočtom ceny

Nevybavujte veci osobne ak môžete cez netAko by ste reagovali, keby sme vám povedali, že PZP, o ktorom vám tvrdili, že je najlacnejšie, takým skutočne nie je? Najprv by ste možno boli zmätení. No pokiaľ ste ešte len v štádiu hľadania a pokiaľ ste ešte žiadne neuzavreli, tak to nie je problém. Problém by nebol ani vtedy, ak ste ho uzavreli, pretože vašu súčasnú zmluvu môžete hocikedy vypovedať. Uvedomujeme si, že hlbšiemu pátraniu sa venujete hlavne preto, že ide o zákonom stanovené poistenie. Musí byť uzavreté na každé vozidlo s evidenčným číslom, ako aj na špeciálne vozidlá bez tohto čísla. Ak by ste sa pri vašom hľadaní stretli s pojmami ako zákonná poistka či zákonné poistenie, ide stále o to jedno a to isté. Takúto definíciu ponúka web, kde si môžete nájsť vhodné poistenie.

Kde nájsť najlacnejšie PZP? A ako porovnať ponuky?

Keďže veľa ľudí si myslí, že tento typ poistenia je nezmysel, ale snažia sa ho rešpektovať hlavne z toho dôvodu, že je povinné zo zákona a jeho nerešpektovanie by bolo pokutované vysokými čiastkami. V prípade náhodnej kontroly by to mohlo byť aj niekoľko stoviek eur, čo môže predstavovať niekoľkonásobok sumy ročného poistenia a v prípade zavinenia nehody by ste sa najskôr nedoplatili, pretože pokuty môžu prekročiť aj stotisíc eur, ak nie milión, a ešte k tomu by ste museli prirátať aj škodu, ktorú ste spôsobili druhému vozidlu.

Namiesto toho, aby ste chodili osobne do každej a jednej pobočky vo vašom meste, prípadne v susednom meste, koncentrujte svoju pozornosť na PZP online. Dajte zbohom tejto zastaranej metóde, ktorá vás oberie o čas aj peniaze. Dajte si pozor aj na toto. Pýtate sa, ako vás môžu poisťovacie pobočky obrať o čas a o peniaze? Jednoducho.

Najlacnejšie PZP získate práve onlineO čas, pretože budete potrebovať niekoľko hodín, rozložených do niekoľkých dní, kým si ich prejdete po jednom, kým každému vysvetlíte, čo hľadáte, parametre vozidla a kým získate presné ponuky. Potom si to určite budete chcieť nechať prejsť hlavou a jednotlivé ponuky zvažovať. PZP online vám zaberie maximálne 10 minút z vášho času. Aká úspora! Všetky údaje zadáte len raz a získate ponuky všetkých výhodných poskytovateľov poistenia.

O peniaze môžete prísť hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je, že cestu do pobočky si musíte zaplatiť. Či už ide o verejný transport alebo vlastné vozidlo. Druhým dôvodom je, že o vaše úspory môžete byť ukrátený v prípade, že si zvolíte takého poskytovateľa, ktorý vám výhodnú ponuku vôbec neposkytol, hoci vám to tvrdil. Jednotlivé ponuky sa môžu líšiť až v stovkách eur. Takéto rozdiely môžu byť ako pri luxusných vozidlách ako Mercedes, Bugati, Lexus, Tesla, ale aj pri rodinnejších typoch ako Škoda, Fiat, Ford, Volkswagen…

Preto bez pochýb najlacnejšie poistíte auto online. Cez daný link máte možnosť spraviť výpočet kalkulačkou, ktorá spraví porovnanie ceny vo všetkých poisťovniach.

Akých vozidiel sa týka?

Povinné zmluvné poistenie sa samozrejme netýka len auta ale napríklad aj poistenie motorky, prívesných vozíkov, dodávok, poľnohospodárskych strojov… Možno by vás zaujímalo, aké údaje majú vplyv na jednotlivé ceny poistenia. V skutočnosti ich neovplyvňuje len vozidlo, ktoré chcete poistiť, ale aj vy, ako osoba, ktorá chce vozidlo poistiť.

Údaje o vozidle, ktoré majú vplyv na cenu vášho poistenia sú tieto:

  • v prvom rade je to okres, kde sa vozidlo v súčasnosti nachádza,
  • ďalej môže cenu poistenia ovplyvniť aj účel využitia vozidla,
  • koľko kilometrov za rok prejde približne vozidlo, ktoré bude predmetom poistenia,
  • značka,
  • model, ako aj rok výroby tohto vozidla,
  • objem a výkon motora vozidla,
  • prevádzková hmotnosť,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • ako aj typ paliva, na ktoré dané vozidlo jazdí.

Údaje o žiadateľovi, ktoré môžu ovplyvniť cenu poistenia sú rôzne. Ide hlavne o fakt, či žiadateľ už niekedy zavinil nejakú nehodovú udalosť. Do formulára o výpočet najlacnejšieho PZP online treba zadať aj obdobie stavu bez škody. Čím dlhšie ste bez škody, tým budete menej za poistenie platiť. Cenu môže ovplyvniť aj to, či máte dieťa alebo deti do veku 15 rokov. Pozitívny pri vyčíslení ceny môže byť aj fakt, že máte účet v OTP banke, prípadne to, ak si v súčasnosti platíte iné poistenie (životné, živelné…).

Vo formulári si môžete vybrať aj to, či chcete poistenie splácať ročne, polročne alebo štvrťročne. Aj tieto údaje budú ovplyvňovať cenu poistenia.

Vybrali ste si už konkrétnu ponuku?Jednotlivé ponuky mám pred sebou. Čo ďalej?

Ak ste všetky údaje vyplnili správne a dali ste si vyčísliť jednotlivé ceny poistenia, môžete o konkrétnu poistku požiadať priamo na danej stránke, a to jednoduchým kliknutím na to poistenie, ktoré vás zaujalo. Či už ide o najlacnejšie PZP online alebo o najznámejšiu poisťovňu, je to na vás. O niekoľko minút by vám mali byť na vašu mailovú adresu odoslané niektoré dokumenty: návrh zmluvy, podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistenia, ako aj biela karta. Poistenie je potrebné zaplatiť maximálne do 30 dní, pretože ináč vám biela karta, a teda aj poistenie zanikne. Po zaplatení vám daná spoločnosť zašle originál bielu aj zelenú kartičku, s ktorou môžete cestovať bez strachu aj v zahraničí. Takže vo svojom záujme sa snažte poplatok zaplatiť čo najskôr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.