Kategórie
Uncategorized

Rýchle pôžičky sem, rýchle pôžičky tam

Na výber vhodnej pôžičky môžete nazerať z viacerých hľadísk. Napríklad z hľadiska finančného – koľko eur si reálne potrebujete zaobstarať; z hľadiska splatnosti – koľko času máte na splatenie vypožičanej sumy; z hľadiska výšky úroku – koľko eur navyše zaplatíte; z hľadiska dostupnosti- aké možnosti pôžičky máte, ak ste nezamestnaný, študent, dôchodca…; ako aj z hľadiska rýchlosti doručenia – dokedy vám pôžička bude na účet doručená? V prípade, že potrebujete peniaze ihneď, sú tu pre vás rýchle pôžičky online. V súčasnosti je viacero poskytovateľov týchto pôžičiek. Ak ste sa ešte nepustili do hľadania , tak vám hneď odporučíme sprostredkovateľov rýchlej pôžičky. Spolupracuje len s tými najdôveryhodnejšími (ich dôveryhodnosť si je možné overiť aj na internetovej stránke NBS).

V čom teda tkvie výhoda žiadosti online?

Spočíva v dobe, za ktorú sa žiadateľ dostane k žiadaným peniazom. Po schválení žiadosti, ktoré môže trvať niekoľko minúť, sa rýchla pôžička zaväzuje odoslať peniaze svojmu klientovi čo najrýchlejšie možne. Peniaze prichádzajú zväčša do 10 minút od schválenia, v prípade vyťaženosti poskytovateľa to môže byť aj niekoľko hodín, maximálne však 24. Žiaden iný sprostredkovateľ pôžičky vám za taký krátky čas požadované peniaze neposkytne (iba žeby išlo o súkromnú osobu).

Pri žiadosti máte niekedy možnosť vybrať si, akou formou vám majú byť financie doručené. Väčšinou ide o účet alebo hotovosť. Na účet je presadzovaná hlavne pri online žiadostiach, kedy to len urýchli doručenie peňazí. Na ruku je pri online žiadostiach veľmi ojedinelá, ale nie nemožná. Väčšinou je potrebné stretnutie s agentom danej nebankovky, čo ruší anonymitu, ktorú by ste mali zabezpečenú v prípade peňazí na účet.

Je aj iná možnosť ako online?

Áno, tou možnosťou sú rýchle pôžičky cez sms. Stačí, ak máte po ruke mobilný telefón s kreditom, číslo na sms pôžičku a správny tvar sms. Niektoré úvery cez sms vyžadujú, aby ste už boli predtým registrovaní, čo je možné urobiť online. Potom dostanete číslo, ktoré využívate pri žiadosti cez sms. Stojí za zmienku, že niektoré cez sms majú dlhšiu čakaciu dobu (čakanie na financie po schválení) než rýchle pôžičky online.

Bez dokladovania príjmu? Je to možné!

Možno patríte k ľuďom, ktorých príjmy ani z polovice nedosahujú priemerný plat Slováka (cca 800 €) a možno ani minimálnu mzdu. Po odrátaní kadejakých poplatkov je vzniknutá výsledná suma na zaplakanie. Takže rozumieme, že niektorí jednoducho nechcú dokladovať príjem. Opačný extrém je zas, ak nemáte žiaden príjem a práve preto ho nechcete, a teda ani nemôžete dokladovať. Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu od vás nebudú žiadať potvrdený doklad o výške príjmu od zamestnávateľa, preto sú dostupné širokej verejnosti. Na rôznych internetových formulároch online môže byť kolónka, kde máte zadať svoj približný mesačný príjem. Nie je potrebné hneď panikáriť, pretože suma, ktorú uvediete sa nebude overovať. Je to len pre predstavu poskytovateľa o vašej situácii.

Bez registra? Samozrejme!

Mnoho z nás už má skúsenosti s pôžičkovými inštitúciami, či už bankovými alebo nebankovými. Bankové inštitúcie si vedú evidenciu dlžníkov, to znamená, že každý kto mal kedy čo dočinenia s pôžičkou je v tomto zozname zapísaný. Pritom nezáleží na tom, či ste poctivo splácali alebo nie. V nevýhode sú hlavne tí, ktorí poctivo nesplácali, keďže aj tento fakt je poctivo zaznamenaný a práve ten zmenšuje šance na schválenie ďalšej pôžičky. Práve rýchle pôžičky bez registra neprihliadajú na túto evidenciu a poväčšine do nej ani nenazerajú.

Pre nezamestnaných? Nech sa páči!

Ak nejaký váš príbuzný hľadá úver online, ktorý si nekladie podmienku trvalého zamestnania, potom mu povedzte, že ste ho už našli. Rýchle pôžičky pre nezamestnaných berú na vedomie, že každý sa môže ocitnúť v núdzi. Možno ste poberateľom/kou sociálnych dávok. Aj v takom prípade vám môže byť žiadosť schválená. Nevyskúšate, neuvidíte. Je vhodné dodať, že dôverčivosť nebankových spoločností, ktoré poskytujú takto peniaze sa odráža na vyššej úrokovej sadzbe (nižšie).

Pred výplatou? Opäť raz áno!

Ak ste zamestnaný, ale do cesty vám tesne pred výplatou vbehli nečakané náklady, bez problémov môžete požiadať o financie. Rýchle pôžičky pred výplatou sú pre vás riešením, ako sa ihneď a pohodlne dostať k potrebným financiám a vzniknuté problémy zažehnať.

Obmedzenia

Každá pôžička nesie so sebou aj nejaké obmedzenia. Hlavne teda finančné a obmedzenia doby splatnosti. Táto forma požičania si nebude výnimkou.

  1. Finančné obmedzenia

Rýchle pôžičky sú poskytovanými finančnými prostriedkami limitované. Podľa toho, od koho si chcete požičať sa jednotlivé sumy môžu odlišovať. Pri CreditOne máte možnosť požičať si od 5€ do 180€. Pôžičkomat ponúka od 25€ – 350€. Ferratum poskytuje financie vo výške od 30€ – 350€. Pri podrobnejšom prieskume je pravdepodobnosť výskytu iných nebankoviek, ktoré poskytujú takéto peniaze vyššia a paralelne aj ponúkaná suma sa môže navýšiť. No vyššie zmienené spoločnosti sú overené a na trhu sú už niekoľko rokov. Menej známe nebankovky nemusia byť vždy seriózne.

Ku finančnému obmedzeniu je možné priradiť aj výšku úrokovej sadzby, ktorá je v porovnaní s ostatnými typmi pôžičiek o niečo navýšená. Nie je tajomstvom, že úrok rýchlej pôžičky online môže prekročiť aj 20%, ale na druhej strane to nie je ani pravidlo. Spoločnosti Ferratum, CreditOne a Pôžičkomat majú pre nováčikov v pôžičkách akciu v podobe odpustenia úroku – sumu vrátite v takej výške, akú ste si požičali.

Ruka v ruke s úrokom ide aj doba splatnosti. Čím dlhšie sa rozhodnete splácať, tým viac eur zaplatíte na úroku.

  1. Obmedzenia doby splatnosti

Ďalšou, možno aj nevýhodou je jej kratšia splatnosť. Tá sa podľa výšky požičanej sumy pohybuje od 5 dní po 31 dní. Nie však viac. Viac by to mohlo byť v prípade, že by ste požiadali o prolong doby splatnosti. To však môže znamenať výdavky navyše, v podobe zvýšeného úroku. Niektoré spoločnosti ponúkajú prolong bez poplatkov.

Všetky potrebné údaje o konkrétnych rýchlych pôžičkách si môžete preskúmať priamo na stránke poskytovateľa. A v neposlednom rade sa pri výbere držte pravidla „dôveruj, ale preveruj“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.