Kategórie
Uncategorized

Provident pôžičky

V roku 2001 sa na slovenskom trhu nebankových spoločností objavila nová spoločnosť Provident Financial. Tento subjekt vznikol vo Veľkej Británii v roku 1880. Samotný Provident je súčasťou medzinárodnej finančnej skupiny IPF (International Personal Finance), pôsobiacej v ôsmich krajinách, okrem Slovenska ešte v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Bulharsku, Litve a Mexiku. Služby tejto skupiny doteraz využilo vyše 2,6 milióna zákazníkov. Významným rysom tejto spoločnosti je snaha profilovať sa ako spoľahlivý a férový poskytovateľ rýchlych nebankových pôžičiek. Len na Slovensku má s touto spoločnosťou skúsenosti takmer pol milióna zákazníkov. Za týmto vysokým číslom stojí jednak zodpovedný prístup k zákazníkom a zároveň dodržiavanie pravidiel zodpovedného požičiavania, transparentným spôsobom a bez skrytých poplatkov. Disponuje viac ako 1500 obchodnými zástupcami po celej republike, čo má výrazný podiel na dostupnosti a rýchlosti získania pôžičky v tejto nebankovej spoločnosti. Okrem poskytovania pôžičiek vyvíja spoločnosť aktivity aj v oblasti vzdelávania, zlepšovania finančnej gramotnosti a podpory rôznych neziskových organizácii.

Našim cieľom v nasledujúcich riadkoch bude predstaviť a hlavne sprehľadniť ponuku produktov od spoločnosti Provident. Pretože pokiaľ ste sa dostali do situácie, kedy potrebujete získať rýchlu pôžičku na nečakané výdavky, určite nechcete strácať čas prezeraním stránky tej, či onej nebankovej spoločnosti pri hľadaní pre Vás najvýhodnejšej ponuky. Ďalším krokom, ktorým sa Vám budeme snažiť pomôcť je poskytnutie všetkých dôležitých kontaktov na spoločnosť v závere článku, v časti „Kontakty“.

Provident pôžičky – ako sa v nich vyznať?

Spoločnosť Provident Slovakia pôžičky poskytuje v dvoch základných variantoch – pôžička na platobnej karte a pôžička na bankový účet. Najprv predstavíme základné podmienky pôžičiek a následne poukážeme na tieto dva varianty so špecifickým ohľadom na ich hlavné rozdiely.

Základné informácie

 • pôžička od 160 € do 2300 €
 • doba splatnosti od 60 do 100 týždňov
 • bez ručiteľa
 • bez dokladovania účelu
 • bez skrytých poplatkov
 • rýchle vybavenie

Pôžička od Providentu je určená najmä zákazníkom, ktorí potrebujú rýchle vybavenie ich žiadosti. V tomto prípade nie je problémom ani to, pokiaľ má žiadateľ záznam v registri dlžníkov. Pri posudzovaní žiadosti je každá z nich hodnotená podľa aktuálnych finančných podmienok žiadateľa. Pôžička začína už pri sume 160 € a končí sumou 2300 €, čiže sa jedná predovšetkým o malú resp. strednú pôžičku. Dobu splácania si klient môže zvoliť na týždennej alebo mesačnej báze. V prípade prvej ide o obdobie 60 až 100 týždňov. Pokiaľ si vyberie druhú možnosť, tak podľa výšky sumy môže splácať 3 až 22 mesiacov. Výhodou produktov je to, že nie je potrebné preukazovať na čo túto pôžičku chcete využiť a zároveň nie je potrebný ručiteľ. Firma garantuje rýchlosť vybavenia a to, že klient si počas doby splácania nenájde nepríjemné prekvapenie v podobe skrytých poplatkov. Odvrátenou stranou mince je to, že samotné vybavenie pôžičky je spojené s poplatkami. Keďže sa jedná o pôžičku z nebankovej spoločnosti, úroková sadzba začína od 21,61% ročne a RPMN 54,69% ročne. V prípade záujmu o pôžičku odporúčame využiť kalkulačku na stránke poskytovateľa, kde si žiadateľ môže vopred pozrieť výšku svojich úrokov a výslednú sumu, ktorú bude musieť splatiť.

Pri splácaní môže klient využiť službu Komfort. Je to dobrovoľná doplnková služba, ktorej cieľom je maximálna starostlivosť obchodného zástupcu o svojho klienta počas trvania zmluvného vzťahu. Radí mu pri problémoch so splácaním, informuje ho o špeciálnych ponukách a hlavne má na starosti výber splátok v riadnych termínoch. Pre zákazníka je výhodou, že sa nemusí starať o termíny a spôsob vyplácania splátok, no negatívom je spoplatnenie tejto služby výraznou sumou. Čiže v konečnom dôsledku si klient za svoj komfort poriadne preplatí úver. Provident ponúka možnosť predčasného splatenie úveru podľa platnej legislatívy, čiže zákazník bude povinný platiť úroky a poplatky len za obdobie od poskytnutia pôžičky do jej splatenia.

Pre svojich dlhodobých zákazníkov, ktorí včas splácajú svoje úvery, prináša Provident Slovakia službu Zľava plus. Vďaka tejto službe môžu klienti získať hneď niekoľko významných benefitov. Ide o možnosť získať vyššiu pôžičku, ktorá môže byť zároveň lacnejšia až o 46% s úrokom od 11,45% a RPMN od 36,30%. Zľavu plus môžu využiť všetci klienti, ktorí spĺňajú tieto požiadavky:

 • sú klientmi Providentu minimálne 1 rok
 • splácajú svoju aktuálnu pôžičku včas a v stanovenej výške
 • Zľava plus platí aj pre zákazníkov, ktorí pôžičku doplatili najdlhšie pred rokom

Podmienky získania pôžičky

 • vek min. 18 rokov
 • platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
 • doklad o príjme za posledné 3 mesiace (zamestnanec – výplatná páska, podnikateľ – výpis z daňového priznania, dôchodca – dôchodkový výmer)
 • doklad o trvalom bydlisku
 • v niektorých prípadoch je potrebné aj potvrdenie o sociálnom poistení

Z uvedených podmienok vyplýva, že táto pôžička pre nezamestnaných nie je určená. Zároveň pri schvaľovaní pôžičky môže spoločnosť Provident nahliadnuť do úverového registra dlžníkov, aby zistila platovú disciplinovanosť žiadateľa. V istých prípadoch sa vyžaduje aj potvrdenie zo Sociálnej poisťovne. Ak máte pochybnosti o tom, či spĺňate podmienky udelenia pôžičky, zavolajte na infolinku, ktorej číslo je uvedené v závere článku.

Spôsob vybavenia pôžičky

Žiadosť môžete uskutočniť dvomi spôsobmi:

 • online: vyplníte online formulár žiadosti na internete a Provident Vám okamžite pošle

predbežné rozhodnutie

 • telefonicky: zavolajte na infolinku 0850 111 104

(po – pia 8:00 – 20:00, so-ne 9:00-18:00)

Na platobnej karte

 • bezplatné vydanie karty
 • peniaze kedykoľvek
 • ku karte nepotrebujete bežný účet v banke
 • platnosť karty 3 roky
 • výber hotovosti z bankomatov všetkých bánk

Pôžička na platobnej karte je v podstate poskytnutie úveru od spoločnosti Provident, ktorý si môže klient čerpať prostredníctvom platobnej karty MasterCard. Platby s touto kartou môže držiteľ vykonávať maximálne do výšky poskytnutých finančných prostriedkov. To znamená, že klient si sumu na karte nemôže navýšiť. V prípade, ak splní predpísané podmienky, spoločnosť mu na túto kartu poskytne ďalšiu pôžičku. Použitie karty je možné na platby za nákupy a rovnako na výber z bankomatov všetkých bánk.

Ak si zvolíte pôžičku na platobnú kartu a schváli Vám ju, bude nasledovať tento postup:

 1. obchodný zástupca Vám kartu osobne doručí
 2. karta Vám bude automatický aktivovaná, o čom budete informovaní prostredníctvom SMS
 3. financie budete mať na karte dostupné do 13 kalendárnych dní od podpisu zmluvy
 4. od tej chvíle môžete kartu využívať a zároveň začínate splácať pôžičku prevodom na účet

Na bankový účet

 • peniaze priamo na Váš bankový účet
 • možnosť poslať peniaze na účet niekoho iného
 • rýchly proces schvaľovania

Pôžičku na bankový účet môžete využiť pokiaľ potrebujete peniaze a nechcete dokladovať ich využite. Výhodou je možnosť poslať financie aj na účet niekomu inému, napr. členovi rodiny, či priateľovi. Provident garantuje rýchly proces schvaľovania, no negatívom je odoslanie peňazí až do 13 kalendárnych dní.

V prípade schválenia pôžičky na bankový účet môžete očakávať tento postup:

 1. navštívi Vás obchodný zástupca, ktorý s Vami spíše zmluvnú dokumentáciu
 2. peniaze prídu na účet do 13. kalendárnych dní od podpisu zmluvy
 3. v 20. deň začínate sami splácať pôžičku prevodom na účet

Kontakty

Adresa spoločnosti: Provident Financial, s.r.o.

Mlynské nivy 49

821 09 Bratislava

tel. (+421) 0259 800 600

Infolinka: 0850 111 104

Email: [email protected]

V prípade sťažnosti: email: [email protected]

tel. 0800 101 111 (bezplatne)

 

Veríme, že Vám tento článok pomohol zorientovať sa v ponuke spoločnosti Provident. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte využiť ktorýkoľvek z poskytnutých kontaktov, aby ste dostali odpovede na Vaše otázky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.